Adverts

Trawniki i oczka wodne - niezbędne w każdym ogrodzie?

Celem niejednego właściciela ogrodu jest to, żeby ogród otaczający jego dom był piękny. W takim ogrodzie można miło spędzić czas, ciesząc oczy wielością kształtów i kolorów roślin ozdobnych. Dla urozmaicenia krajobrazu ogrodowego, niejeden właściciel decyduje się na stworzenie w swoim ogrodzie oczka wodnego. Takie oczko wtopione w trawnik z pewnością dodaje urody każdemu ogrodowi. Warto zatem rozważyć możliwość stworzenia takiego oczka we własnym ogrodzie.

Oczko wodne jest wręcz niezastąpionym elementem ogrodów w stylu japońskim. W takim ogrodzie musi bowiem występować woda, gdyż jest to jeden z niezbędnych składników tego stylu. Zdarza się jednak, że oczka wodne znajdujemy także w ogrodach o nieco odmiennych stylach. Można wręcz powiedzieć, że stają się one tak popularnymi elementami ogrodów przydomowych jak trawniki, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek ogród.

Niektórzy z pewnością zastanawiają się jaki rozmiar powinien mieć ogród, żeby zmieścić w nim oczko wodne. Otóż można to zrobić zarówno w ogrodzie maleńkim, jak i większym. Wszystko zależy od tego jak dobierzemy rozmiar oczka wodnego. Z pewnością więc mini oczko wodne znajdzie swoje miejsce na trawniku w najmniejszym nawet ogródku, a swoją urodą będzie dowodzić, że jest ono na właściwym miejscu.